Bu Blogda Ara

28 Eylül 2010 Salı

Facebook Chat Live Messenger'a Ekleniyor

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım sitesi Facebook ile sanal dünyanın en kalabalık anlık mesajlaşma sistemi Windows Live Messenger birbirine bağlanıyor.

Microsoft Ürün Temsilcisi Dick Craddock yaptığı açıklamada, Microsoft’un yaptığı yenilikle birlikte Windows Live üzerinden Facebook Chat özelliğini kullanmanın artık mümkün olduğunu duyurdu.

Messenger’a eklenen yeni Facebook Chat özelliği, iPhone için hazırlanan Messenger’da da yer alıyor. Dick Craddock, bu yenilik ile 250 milyon Messenger kullanıcısı için Facebook arkadaşlarıyla iletişim kurmanın artık daha kolay olduğunu belirtti.

Microsoft Ürün Temsilcisi Dick Craddock yeni özellikleri blog yazısında Hotmail'e daha birçok yeni özellikler eklendiğini duyurdu.

En önemli değişikliklerin başında kargo takibi özelliği yer alıyor. E-posta hesabınız otomatik olarak kargo numarasını takip ederek, size gerçek zamanlı bilgi sunuyor. Amerika’da geçerli olan özellik UPS ve Fedex kargolarını size internet sitesine girmeye gerek kalmadan bildiriyor. Bu özelliğin Türkiye’de de kullanıma girmesi, Hotmail’ın popülerliğini arttıracaktır.

Facebook sohbet özelliği artık Windows Live Hotmail üzerinden kullanılabilecek. iPhone için Windows Live Messenger ve Windows Live Essentials 2011 de aynı desteğe sahip. Microsoft signout tuşunun da gelen eleştiriler doğrultusunda daha görülebilir hale getirileceğini açıkladı.

Hotmail içerisinden Hulu ve YouTube videolarını izlemek mümkün dü. Artık Dailymotion ve Justin.tv de izlenebiliyor.

Hotmail’ın yenilikleri arasında alt klasörler oluşturma da yer alıyor. E-postalarını düzenlemek isteyenler için güzel bir özellik, filtreler ile birleştiğinde kullanıcıların seçenekleri açık.

Windows Live Hotmail 10 GB’a kadar fotoğrafı tek bir e-posta içerisinde göndermeye izin veren ilk e-posta hizmeti oldu. Bu, Microsoft SkyDrive ile mümkün oluyor. E-posta başına normal ek dosya boyutu da 25 MB oldu.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder